Lekcje dotyczące samopoczucia po pandemii.

Po powrocie dzieci z klas 1-3 do nauki stacjonarnej w naszej szkole zaczęły odbywać się lekcje prowadzone przez psychologów szkolnych. Są to lekcje odpowiadające na obecne potrzeby dzieci związane z sytuacją pandemii i koronawirusa.

W trakcie zajęć dzieci mogą opowiedzieć o swoim samopoczuciu, trudnościach oraz odczuciach po powrocie do nauki stacjonarnej. Lekcje omawiają też  podstawowe mechanizmy emocjonalne ,w ich trakcie zadawano sobie pytania w jaki sposób rozpoznać stany emocjonalne u ludzi oraz w odpowiedzi na jakie wydarzenia pojawiają się różne emocje. W czasie zajęć psychologowie poruszają także kwestię relacji społecznych – tego jak dzieci się czują obecnie i jak radzili sobie w trakcie izolacji z utrzymywaniem kontaktów społecznych.
W klasach 3 lekcje były prowadzone przez psycholog Annę Szkarłat a w klasach 1 i 2 lekcje prowadzi psycholog Małgorzata Miziak .