KONKURS NA NAJLEPSZEGO SPORTOWCA SZKOŁY

4. popularyzacja szkolnych i międzyszkolnych zawodów sportowych,
  5. przygotowanie do współzawodnictwa sportowego,
  6. rozwijanie umiejętności organizacyjnych u uczniów,
  7. promowanie zachowań prozdrowotnych, kultury kibicowania i zasad fair- play w rywalizacji sportowej,
  8. rozwijanie  umiejętności i wiadomości dotyczących zasad i przepisów gier zespołowych oraz zabaw ruchowych.

II. Termin realizacji: wrzesień- czerwiec.

III. Organizator: nauczyciele wychowania fizycznego.

IV. Regulamin konkursu:

1. W konkursie mogą uczestniczyć wszyscy uczniowie z klas IV- VI, którzy biorą aktywny udział w sportowo- rekreacyjnym życiu szkoły i którzy zgłoszą się do organizatorów konkursu do końca września.
  2. Warunkiem uczestnictwa jest przestrzeganie zasad bezpiecznej organizacji i kultury uczestnictwa podczas gier i zabaw ruchowych oraz co najmniej dobre zachowanie w szkole i poza nią.
  3. W sytuacji gdy uczeń dopuści się rażąco negatywnego zachowania podczas rywalizacji sportowej organizator ma prawo wykluczyć takiego ucznia z udziału w konkursie.
  4. Zwycięzcą konkursu zostaje uczeń, który w klasyfikacji końcowej uzyska największą ilość punktów.
  5. Nagrody w konkursie:

10 najlepszych uczniów w klasyfikacji końcowej otrzyma pamiątkowe dyplomy,

3  najlepszych uczniów w klasyfikacji końcowej otrzyma pamiątkowe medale,

zwycięzca konkursu otrzyma książkę o tematyce sportowej.

1. Punktacja w konkursie

a) semestralna i końcoworoczna ocena z wychowania fizycznego według kryteriów:

celujący 40 pkt

bardzo dobry 30 pkt

dobry 20 pkt

pozostałe oceny 0 pkt

b)  semestralna i końcoworoczna ocena z zachowania według kryteriów:

wzorowe 40 pkt

bardzo dobre 30 pkt

dobre 10 pkt

poprawne – (minus) 5 pkt

nieodpowiednie i naganne wykluczenie z konkursu

c) regularny udział w sportowych zajęciach pozalekcyjnych lub pozaszkolnych przez cały rok szkolny (10 pkt)

d) ustanowienie (20 pkt)  lub wyrównanie (15 pkt) sportowego rekordu szkoły.

e) udział w konkursach i zawodach sportowych:

• w wewnątrzszkolnych  konkursach drużynowych każda osoba z danego zespołu otrzymuje taką samą ilość punktów- zgodną z uzyskanym przez drużynę miejscem,
  • w konkurach międzyszkolnych liczy się ranga zawodów, na których dany uczeń/uczniowie reprezentowali szkołę.

KONKURSY WEWNĄTRZSZKOLNE

45

ogólnopolskiej

40

f) umieszczanie krótkich informacji i artykułów o zdrowym stylu życia, ciekawostkach sportowych, aktualnych wydarzeniach sportowych w szkolnym kąciku sportowym (5 pkt).

g) pomoc w organizacji i przeprowadzaniu zawodów i imprez sportowych (5 pkt).

h) odmowa wzięcia udziału w zawodach bez podania konkretnej przyczyny lub   nieusprawiedliwionej nieobecności (- minus 10 pkt).

i) używanie wulgaryzmów, łamanie zasad fair- play i kultury kibicowania podczas zajęć             sportowych, zawodów i imprez sportowych (- minus 5 pkt).

j) prowadzenie niesportowego i niehigienicznego trybu życia (np. palenie papierosów,    spożywanie alkoholu oraz innych używek) (- minus 10 pkt).

7. Wszelkie wątpliwości i zastrzeżenia rozstrzygają organizatorzy konkursu.