Klasa 4a na wycieczce w Regionalnej Izbie Pamięci w Kątach Wrocławskich

W piątek, 24.09.2021r uczniowie klasy 4a wraz z wychowawcą, aby lepiej poznać przeszłość regionu w którym mieszkają, odwiedzili Regionalną Izbę Pamięci w Kątach Wrocławskich.

W Regionalnej Izbie Pamięci można zobaczyć wystawę „Wspólne dziedzictwo. Od Kanth do Kątów Wrocławskich” powstałą w wyniku współpracy czterech partnerów: Urzędu Miasta i Gminy Kąty Wrocławskie, Gminnego Ośrodka Kultury i Sportu, Stowarzyszenia Miłośników Ziemi Kąckiej oraz w ramach Sieci Ziem Zachodnich i Północnych, Ośrodka „Pamięć i Przyszłość”/Centrum Historii Zajezdnia we Wrocławiu.

Przewodnik oprowadzał nas po obiekcie, objaśniając przeznaczenie poszczególnych przedmiotów, odpowiadając przy tym na wiele różnych pytań. Duże zainteresowanie wzbudzała każda rzecz i pomieszczenie. Dzieci z ciekawością oglądały wszystkie przedmioty tam zgromadzone. Z pewnością dużą radość sprawiła możliwość dotykania i wypróbowania wszystkich przedmiotów. Niestety czas przeznaczony na wycieczkę upływał nieubłaganie i musieliśmy opuścić Izbę zostawiając po sobie ślad w kronice. Po krótkiej przerwie na drugie śniadanie udaliśmy się na lekcje biblioteczną, która odbyła się w Bibliotece Głównej naszego miasta. Podczas pobytu poznaliśmy bardzo bogaty księgozbiór i pracę bibliotekarz. Na koniec w podziale na grupy wzięliśmy udział w konkursie na temat tego jak powstaje książka. Warsztaty były bardzo ciekawe i emocjonujące, podobnie jak cała wycieczka.

Wychowawca klasy 4a

Marta Czerwieniec

Galeria zdjęć: