Gminna konferencja szkoleniowa „Nowoczesne spojrzenie na lekcje wf w edukacji wczesnoszkolnej”

IMG_1924

O tym jak bardzo ważne znaczenie w rozwoju małego człowieka ma aktywność fizyczna i lekcje wychowania fizycznego można było przekonać się na zorganizowanej przez Szkołę Podstawową nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich gminnej konferencji szkoleniowej pt. „Nowoczesne spojrzenie na lekcje wychowania fizycznego w edukacji wczesnoszkolnej”.

            Szkolenie odbyło się 22 maja 2018r. i przeznaczone było dla nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej, zajęcia prowadzili nauczyciele wychowania fizycznego: p. Sylwia Wakuła, p. Marta Czerwieniec, p. Adrian Czerwieniec.

            W pierwszej części spotkania zostały przedstawione zapisy w podstawie programowej klas I-III dotyczące wychowania fizycznego, następnie dokonano charakterystyki młodszego wieku szkolnego z punktu widzenia rozwoju psychofizycznego oraz przedstawiono metodykę wf w edukacji wczesnoszkolnej, a także wskazówki do prowadzenia zajęć wf w kształceniu zintegrowanym.

            W drugiej części spotkania odbyły się zajęcia praktyczne. Nauczyciele uczestniczyli w grach i zabawach ożywiających (bieżnych, skocznych, rzutnych i doskonalących szybkość reakcji, orientację przestrzenną, a także logiczne myślenie). Uczestnicy poznali możliwości wykorzystania piłek edukacyjnych „EDUBAL” do łączenia ruchu z nauką. W części końcowej spotkania przedstawiono zabawy uspokajające, oddechowe i korekcyjne.

            W imieniu organizatorów dziękujemy wszystkim uczestnikom konferencji za przybycie, zaangażowanie i aktywny udział.

 

Prowadzący konferencję:

mgr Sylwia Wakuła

mgr Marta Czerwieniec

mgr Adrian Czerwieniec

zapraszamy do galerii zdjęć