Drzewo Niepodległości

Z okazji ogólnopolskiej akcji 100 tysięcy drzew na 100- lecie Niepodległości Polski 1918-2018 r., w naszej szkole, w dniu 6.12.2018 r. odbyła się  uroczystość połączona z sadzeniem drzewa. Posadzony został buk przy boisku szkolnym, który otrzymał imię gen. Edwarda Rydza Śmigłego. W uroczystym posadzeniu drzewa uczestniczyła Pani dyrektor Lidia Reps, 7 Drużyna Harcerska „Włóczykije” z kl. 5a prowadzona przez Panią Agnieszkę Nawrocką i nauczyciele historii oraz uczniowie naszej szkoły.

Akcja sadzenia drzewa miała na celu uczczenie w szczególny sposób 100- lecia odzyskania przez Polskę niepodległości i zwrócenia uwagi Polaków na potrzebę dbałości o środowisko naturalne ojczyzny. Taka postawa proekologiczna stanowi dzisiaj formę nowoczesnego patriotyzmu.

zapraszamy do galerii zdjęć

Agnieszka Nawrocka