Czytanie łączy pokolenia

25 października w świetlicy szkolnej  zorganizowano dzień wspólnego czytania pod hasłem „Czytanie łączy pokolenia” w ramach Ogólnopolskiego Konkursu dla szkół  „Baw się i ucz! Świetlica szkolna przyjazna uczniowi”.

 

Wychowawcy świetlicy zaprosili do wspólnego czytania babcie uczennicy klasy IIIb, która zaszczyciła nas swoim przybyciem i przeczytała jeden rozdział z serii książek Andrzeja Maleszki – „ Bohaterowie Magicznego Drzewa”.

Całe spotkanie upłynęło w miłej i ciepłej atmosferze, świetliki zadawały dużo pytań i z zainteresowaniem słuchały czytanego tekstu.

Celem wydarzenia było propagowanie codziennego czytania dzieciom, jako skutecznej i przyjaznej metody wspomagania ich wszechstronnego rozwoju.

Wspólne czytanie rozwija wyobraźnie naszych dzieci, buduje wzajemne poczucie bliskości, wzbogaca słownictwo pokazuje, że czytanie może być dobrą wspólną zabawą oraz mądrym sposobem na spędzenie czasu wolnego.

 

Poniżej galeria zdjęć z cyklu spotkań czytelniczych w świetlicy.

 

Wychowawcy świetlicy