Certyfikat „Zaczytana szkoła”

Świetlica szkolna w okresie od 15 października 2018 r. do 15 kwietnia 2019 r. uczestniczyła w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół: „Zaczytana szkoła”, którego organizatorem było Studium Prawa Europejskiego w Warszawie.

W związku z realizacją konkursu, nasza świetlica przystąpiła do realizacji 9 zadań wymaganych od uczestników konkursu:

1. Przeprowadzenie rozgrywek ze znajomości lektur ” Szkolny Mistrz Czytelnictwa”.

2. Zorganizowanie debaty wśród uczniów „Książka naszym przyjacielem”.

3. Przeprowadzenie wspólnie z biblioteką szkolną zajęć mających na celu rozwijanie i promowanie czytelnictwa.

4. „Moje zakończenie” – konkurs na napisanie zaskakującego zakończenia.

5. Konkurs plastyczny pt. „Zaczytana szkoła”.

6. Zorganizowanie wspólnego czytania pod nazwą „Czytanie łączy pokolenia”.

7. Konkurs na napisanie recenzji ulubionej książki.

8. Zapoznanie uczniów z zawodem bibliotekarza.

9. Zorganizowanie kampanii na rzecz promocji i rozwoju czytelnictwa.

I udało się!

Zdobyliśmy Ogólnopolski Certyfikat „Zaczytana Szkoła”. Każde nasze wykonane zadanie otrzymało najwyższą notę. Wszystkim uczestnikom dziękujemy serdecznie za udział i zaangażowanie.