Audyt do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia

DSC_1984

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich została włączona do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia.

Mam przyjemność poinformować, że w dniu 8.06.2017r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich, po czterech latach realizacji Szkolnego Programu Rozwijania Zainteresowań i Wspierania Uzdolnień, odbył się audyt, podczas którego Komisja Akredytacyjna „Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia” bardzo wysoko oceniła działania naszej placówki w obszarze rozwijania zainteresowań i wspierania uzdolnień  uczniów. W związku z tym do Kapituły Dolnośląskiej Rady Wspierania Uzdolnień  Komisja Audytowa skierowała wniosek o udzielenie naszej szkole akredytacji w obszarze wspierania uzdolnień i nadanie certyfikatu „Szkoły Wspierającej Uzdolnienia”. Uzyskanie certyfikatu jest jednoznaczne z włączeniem naszej placówki do Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia. 

Komisja Audytowa badała funkcjonowanie szkoły pod względem rozpoznawania oraz rozwijania zainteresowań   i uzdolnień uczniów w następujących obszarach:

I. Kompetencje i rozwój zawodowy nauczycieli

II. Warunki pracy szkoły

III. Proces nauczania i uczenia się

IV. Klimat szkoły

Komisja spotkała się z Dyrektorem szkoły, liderami oraz przedstawicielami Szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnień. Członkowie Komisji rozmawiali także z uczniami i nauczycielami, wysłuchali również opinii rodziców. Zapoznali się z osiągnięciami uczniów szkoły, obejrzeli wyniki pracy dzieci, wystawę poświęconą zainteresowaniom naszych uczniów oraz obserwowali zajęcia lekcyjne. Ponadto członkowie Komisji dokonali przeglądu dokumentacji szkolnej oraz poznali bazę szkoły. Dzięki temu wszyscy członkowie Komisji mogli stwierdzić, w jakim stopniu szkoła spełnia standardy kształcenia uzdolnień uczniów.

Na zakończenie audytu odbyła się część artystyczna, podczas której nasi uczniowie mogli zaprezentować swoje uzdolnienia muzyczne, wokalne, taneczne, recytatorskie oraz wykazali się szybkością i precyzją przy układaniu kostki Rubika.

Podczas przeprowadzonego audytu Szkoła Podstawowa nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich uzyskała łączny wynik 100 punktów. Jest to najwyższy z możliwych wyników.

W Dolnośląskiej Sieci Szkół Wspierających Uzdolnienia jest już 55 szkół z całego Dolnego Śląska. Znalezienie się  w tym systemie jest dla nas olbrzymim sukcesem.

Wierzę, że otrzymanie certyfikatu będzie dla nas wszystkich ogromną motywacją do dalszych twórczych działań w rozwijaniu zainteresowań  i  wspieraniu uzdolnień naszych uczniów. Jestem dumna, że działania podejmowane w związku z realizacją Szkolnego  Programu Rozwijania Zainteresowań i Wspierania Uzdolnień zostały wysoko ocenione przez Komisję Akredytacyjną i przyniosły naszej szkole sukces i uznanie.

 

Pedagog szkolny (Lider Szkolnego Zespołu Wspierania Uzdolnień)

Iwona Więcko

zapraszamy do galerii zdjęć