Andrzejkowe zabawy w świetlicy!

 

27 i 28 listopada  w naszej świetlicy odbyły się andrzejkowe zabawy. W tym dniu nasza świetlica zmieniła się w magiczny salon wróżek.

Do naszej świetlicy przybyły cztery piękne i radosne wróżki. Najpierw świetliki zostały zapoznane z historią andrzejek. Później rozpoczęła się zabawa z przygotowanymi wróżbami. Każdy chciał poznać swoją przyszłość. Można było poznać imię przyszłego męża lub żony, a także dowiedzieć się, co nas czeka w przyszłości. Wróżki przy pomocy karteczek z  kwiatami, liczb, symboli, a także kolorów odczytywały przepowiednię o danej osobie. Aby spełniły się nasze andrzejkowe wróżby każdy musiał rzucić piłką do koła. Nie zabrakło również wędrowania butów przez całą salę. Grono panienek jako pierwsza opuści Karolina Kaczanowska i wyjdzie za mąż, natomiast z chłopców jako pierwszy ożeni się Kajetan Giezek. Ostatnią atrakcją było magiczne pudełko, w którym znajdowały się zagadki dotyczące andrzejek. Świetliki znakomicie znały odpowiedzi na zadawane zagadki przez nauczyciela. Podobne zabawy i atrakcje andrzejkowe czekały na starsze dzieci w naszej świetlicy. Zanim je rozpoczęliśmy, uczniowie mieli okazję poznać gawędę dotyczącą andrzejek. Podczas zabaw każdy mógł poznać kim będzie w przyszłości, co go czeka i co znaczy data urodzenia. Zabawie towarzyszył wesoły nastrój, uczniowie byli bardzo ciekawi, co przepowiedzą im nasze cztery świetlicowe wróżki.

 

WP_20141127_001

WP_20141127_024

WP_20141127_023

DSC_0004

DSC_0006

DSC_0007

WP_20141127_036