Akcja „Stop nietrzeźwym kierowcom”

100_3875

W wypadkach powodowanych przez nietrzeźwych kierowców co roku giną w Polsce setki osób. Ofiarami są pasażerowie, przypadkowi przechodnie oraz osoby podróżujące w innych samochodach. Aby zachęcić kierowców do bezpiecznej jazdy w dniu 16.09.2016r. pedagog Iwona Więcko wraz z uczniami ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Kominka w Kątach Wrocławskich we współpracy z Policjantami z Komisariatu Policji w Kątach Wrocławskich zorganizowała akcję profilaktyczną pod hasłem „Stop nietrzeźwym kierowcom”. Celem akcji było uświadomienie kierowcom, jak ważna jest odpowiedzialność, trzeźwość  i rozwaga podczas jazdy samochodem.
Uczniowie rozdawali kierowcom broszury informacyjne o tematyce profilaktycznej i w ten sposób informowali kierowców o konsekwencjach kierowania pojazdem przez osoby nietrzeźwe. Nad bezpieczeństwem akcji czuwał dzielnicowy młodszy aspirant Kamil Piotrowski.
Akcja profilaktyczno – edukacyjna została zorganizowana przy współpracy z Komisariatem Policji w Kątach Wrocławskich.

Pedagog szkolny
Iwona Więcko

zapraszamy do galerii zdjęć: ZOBACZ TU