Akcja „Pomóż mi bezpiecznie przejść przez ulicę”

100_3825      W dniu 15.09.2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbyła się akcja „Pomóż mi bezpiecznie przejść przez ulicę”, podczas której uczniowie klas Ia, Ib i IVa spotkali się z funkcjonariuszami z Komisariatu Policji w Kątach oraz strażnikiem szkoły.

Sierżant Marek Furgała i młodszy aspirant Kamil Piotrowski omówili  przepisy ruchu drogowego, w tym przechodzenie przez ulicę oraz poruszanie się rowerem po drogach. Pani Anna Perła – strażnik szkoły zapoznała uczniów z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa, które powinny być przestrzegane przez dzieci przy przechodzeniu przez ulicę.
Po teoretycznym wprowadzeniu uczniowie mieli okazję przećwiczyć przechodzenie przez ulicę pod czujnym okiem policjantów i strażnika szkoły. Następnie odbyło się podsumowanie akcji, podczas którego dzieci odpowiadały na pytania dotyczące bezpieczeństwa na drodze. Na zakończenie uczniowie otrzymali od funkcjonariuszy Policji kamizelki odblaskowe, dzięki którym będą widoczni i bezpieczni  na drodze.
Akcję, mającą na celu zwiększenie bezpieczeństwa uczniów, zorganizowała pedagog  Iwona Więcko i Karolina Kubalka przy współpracy z Komisariatem Policji w Kątach Wrocławskich.

Pedagog szkolny
Iwona Więcko

22 września uczniowie klas pierwszych wykazywali się wiedzą na temat przepisów ruchu drogowego. Nauczycielka Anna Zimna przygotowała krótką prezentację przypominającą najważniejsze przepisy oraz przeprowadziła quiz. Dzieci odpowiadały na pytania pokazując lizaka stroną czerwoną lub zieloną. Uczniowie wykazali się doskonałą wiedzą. Na koniec każdy otrzymał dyplom Wzorowego Pieszego.

dscn5505 dscn5516 dscn5522 dscn5524

zapraszamy do galerii zdjęć: ZOBACZ TU