5 porcji zdrowia w szkole

DSCN9596

Uczniowie klas: IIIa i IIIb uczestniczą w programie „5 porcji zdrowia w szkole”. Zajęcia w ramach programu rozpoczęły się od zapoznania dzieci z rolą warzyw i owoców w codziennej diecie. Uczniowie obejrzeli prezentację multimedialną, rozmawiali na temat jej treści.

Szukali odpowiedzi na pytania:  „Na którym poziomie Piramidy Zdrowego Żywienia i Aktywności Fizycznej znajdują się owoce i warzywa?”, „Jak często należy jeść owoce i warzywa?”, ”Co rozumiemy pod pojęciem „porcja owoców”?”, „Czy sok warzywny lub owocowy można nazwać porcją warzyw lub owoców?”.
Dzieci rozwiązywały krzyżówki i rebusy, w grupach grali w zabawy dydaktyczne. Szczególnie podobała im się zabawa matematyczna „Zakodowane owoce” oraz gra w kodowanie „Znajdź sok”.
Uczniowie wykonali bardzo ciekawe prace plastyczne, i samodzielnie przyrządzili sałatkę owocową. Sałatka tak smakowała dzieciom, że niektórzy ustawiali się w kolejce po dokładkę.
Po degustacji trzecioklasiści utrwali zdobytą wiedzę poprzez zabawę: ” Nazwy warzyw lub owoców w moim imieniu”.

Praca konkursowa ucznia klasy III a

5porcji_konkurs

Autor: Oliwier Choma

Praca konkursowa ucznia klasy III b