Warsztaty profilaktyczne „Dopalacze mogą Cię wypalić”

100_6325

W październiku 2018r. we wszystkich  klasach VII odbyły się warsztaty profilaktyczne  „Dopalacze mogą Cię wypalić” prowadzone przez p. Adriannę Babijew edukatorkę z Centrum profilaktyki i psychoedukacji „Progres”. Warsztaty zorganizowała pedagog Iwona Więcko. Był to program przeciwdziałania uzależnieniu i zagrożeniom związanym z zażywaniem substancji psychoaktywnych.

Celem programu było:

– omówienia szkód wyrządzanych przez narkotyki (fizycznych, psychicznych i społecznych).

– obalenie nieprawdziwych informacji na temat „dopalaczy” i innych substancji odurzających

– ukazanie  zagrożeń i konsekwencji związanych z zażyciem „dopalaczy”

– promowanie zdrowego stylu życia – wskazanie i omówienie alternatywy do zażywania substancji psychoaktywnych

Podczas warsztatów uczniowie dowiedzieli się, jakie niebezpieczeństwo dla zdrowia i życia stanowią „dopalacze” i inne substancje uzależniające. Podczas zajęć obalono stereotypy na temat „dopalaczy”. Uczniowie uczyli się asertywnego odmawiania w sytuacji, gdy będą namawiani do zażycia środków uzależniających.

Warsztaty pomagały w rozwijaniu najważniejszych umiejętności interpersonalnych (komunikowanie się z ludźmi, podejmowanie świadomych i odpowiedzialnych decyzji, asertywność). Kształtowano wzorce zdrowego stylu życia i  aktywnego spędzania czasu wolnego.

Iwona Więcko

100_6321 100_6322 100_6323 100_6324