„Żyję zdrowo i sportowo” – spotkanie z dietetykiem i biegaczem

14808864_o

26.10. 2016 r. w naszej szkole odbyło się pierwsze spotkanie z cyklu prelekcji „Żyję zdrowo i sportowo”.  W tym dniu drugoklasiści mieli możliwość poznać tajniki zdrowego odżywiania, a także sportowego trybu życia.

 Prelekcja składała się z dwóch części. W pierwszej wystąpiła pani Adriana Paterek – dietetyk, w drugiej pan Bartłomiej Płuska – biegacz. Pani Adriana w ciekawy sposób zaprezentowała dzieciom piramidę żywieniową. Uczniowie klas II mieli okazję wykazać się swoją wiedzą, głośno wymieniać i dobierać poszczególne poziomy piramidy. Na koniec tej części każda klasa dostała od pani dietetyk do wypełnienia pustą piramidę żywieniową, którą miała za zadanie uzupełnić z wychowawczynią w klasie.

Druga część należała do pana Bartka, który z wielką pasją opowiadał o bieganiu i sportach  z nim powiązanych. Biegacz zaprezentował dzieciom także swój sprzęt, m. in.: odpowiednie, biegowe buty i ubranie, bukłak, zegarek z pulsometrem itd. W trakcie prelekcji pan Bartek przeprowadził także specjalną rozgrzewkę biegacza, dzięki której dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi sportowcy.

O zdrowym odżywianiu i sporcie można by mówić i mówić. Tym bardziej jak opowiadają o tym tacy ludzie,  jakich mieliśmy zaszczyt gościć w naszej szkole. Miejmy nadzieję, że spotkanie z panią dietetyk i biegaczem pomoże dzieciom w ich przyszłych wyborach, a hasło: „Żyję zdrowo i sportowo!” będzie rzeczywistością.

Organizatorki prelekcji: Anna Zimna, Dagmara Szewczyk – Hajncz

galeria zdjęć