Zwiedzanie wrocławskiego lotniska

Uczniowie klasy II c mieli nie lada atrakcję. 16 stycznia 2020 roku  zwiedzili  wrocławski port lotniczy, zobaczyli miejsca niedostępne na co dzień  dla pasażerów oraz poznali tajniki lotniska.

Wycieczkę uczniowie rozpoczęli od spotkania z przewodnikiem,  następnie przyglądali  się, jak wygląda na co dzień praca lotniska. Grupa przeszła kontrolę bezpieczeństwa, obejrzała pokaz robotów należących do Straży Granicznej, weszła na płytę lotniska i pojechała autobusem do Lotniskowej Straży Pożarnej. W każdym z tych miejsc uczestnicy dowiedzieli się, jak wyglądają codzienne obowiązki pracowników, którzy chętnie prezentowali swoje umiejętności. Nie brakowało licznych zdjęć, ciekawych pytań i odpowiedzi.

Renata Palińska