Zawody Modeli Jachtów Żaglowych w świetlicy

W dniu 31 maja 2023 roku z okazji Dnia Dziecka w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich zostały rozegrane Zawody Modeli Jachtów Żaglowych Klasy Raingutter Regatta (Regaty Rynnowe).

W rywalizacji sportowej brało udział 33 zawodników z następujących klas: 1a – (6 zawodników), 1b – (6 zawodników), 1c – (4 zawodników), 2a (4 zawodników), 2b – (3 zawodników), 3a – (6 zawodników), 3b – (1 zawodnik), 3c – (1 zawodnik), 4a – (1 zawodnik), 4b– (1 zawodnik).

Nad przebiegiem zawodów czuwała Komisja Sędziowska w składzie nauczycieli świetlicy szkolnej,  która mierzyła czas każdemu zawodnikowi i udzielała wskazówek technicznych.

Zawodnicy startujący w tej klasie mieli za zadanie jak najszybciej pokonać modelem trasę regat po torze wodnym  napędzając je wyłącznie strumieniem powietrza z ust.

W klasyfikacji indywidualnej:

w kategorii A – (klasy od I – III, IV), startowało 33 zawodników:

I miejsce zajął Tymoteusz Czwojdrak kl.1 b – czas 1’67”

II miejsce zajął Antoni Skonieczny kl. IV b – czas 1’82”

III miejsce Lena Janiuk kl. 3 a – czas 1’98”

Wszystkim gratulujemy i dziękujemy oraz zapraszamy do udziału w kolejnych Regatach Rynnowych.

FILMY Z ZAWODÓW:

Film 1

Film 2

Film 3

Film 4

Film 5

Film 6

Film 7

Film 8

Ze sportowym pozdrowieniem
organizatorzy: Magdalena Benedikt, Marta Kantyka, Marta Tysz, Natalia Womaszka, Zofia Jankowska