Zabawy z chustą animacyjną w świetlicy szkolnej

Zajęcia z wykorzystaniem chusty animacyjnej w naszej świetlicy szkolnej należą do jednych z najbardziej ulubionych form spędzania wolnego czasu przez dzieci.

 

Zabawy z chustą animacyjną spełniają różne cele dydaktyczne takie jak:  wzajemne poznanie i integracja grupy,  dążenie do osiągnięcia wspólnego celu, ułatwiają wzajemne poznanie, zachęcają do współpracy i nawiązywania nowych kontaktów, ćwiczą spostrzegawczość i refleks, rozwijają cechy charakteru: odwaga, wiara we własne siły, wprowadzają odprężenie, relaks oraz miłą atmosferę w grupie.

Dzieci bardzo chętnie uczestniczą we wszystkich proponowanych zabawach, a do najulubieńszych należą: „Kwiat lotosu”, „Rekin”, „Imiona”, „Rzeźby”, „Kurtyna”, „Szukaj koloru”, „Pomnik”, „Kopnij piłkę”.

 

Wychowawcy świetlicy:

Magdalena Kościelna

Urszula Rutkowska

 

Fotorelacja:

007008010017

019

021