Wycieczka klasy 5 A i 5 B

DSC_0991

W dniu 17.05.2016r. uczniowie klasy Va i Vb uczestniczyli w edukacyjnej wycieczce do Sudeckiej Zagrody Edukacyjnej w Dobkowie, która znajduje się w Krainie Wygasłych Wulkanów.

Podczas warsztatów na interaktywnej wystawie dzieci miały okazję z bliska przyjrzeć się kominowi wulkanicznemu, poczuć pod nogami trzęsienie ziemi oraz zaobserwować erupcję wulkanu. Dowiedziały się również, jak wygląda dolina rzeczna, czym się różnią skały od minerałów, co sprawia, że wulkan wybucha, a także skąd się biorą trzęsienia ziemi.

Największą atrakcją było szukanie w nieczynnym kamieniołomie agatów i ich szlifowanie. Niektórym udało się znaleźć całkiem ładne i duże okazy.

Wycieczka była ciekawa i spodobała się wszystkim uczniom.

Lucyna Dziubczyńska-Szram

Krzysztof Krzyżański

zapraszamy do galerii zdjęć: