Wycieczka do Teatru Lalek we Wrocławiu

    Dnia 13.12.2014 roku dzieci ze świetlicy szkolnej klas pierwszych wybrały się wspólnie  z wychowawcami świetlicy do Wrocławskiego Teatru Lalek na spektakl pt. „Co krokodyl jada na obiad?” w reż. Jarosława Kiliana na motywach „Takich sobie bajeczek” Rudyarda Kiplinga.

Spektakl został podzielony na dwie części. W pierwszej uczniowie poznali historię ciekawskiego słoniątka, które chciało się dowiedzieć „Co krokodyl jada na obiad?”. Dzieci dowiadują się, iż ciekawość nie jest pierwszym stopniem do piekła, lecz sposobem na poznawanie świata. W drugiej części dzieci poznają historię udomowienia dzikiego kota, który zawsze chadza własnymi drogami. Dzieci były zachwycone scenografią. Drewniane afrykańskie rzeźby wywarły na dzieciach ogromny podziw i zachwyt. Nie zabrakło również scen humorystycznych, które publiczność nagrodziła szczególnie gromkimi brawami. Młoda widownia z  uwagą i skupieniem była wpatrzona w aktorów, a także wsłuchana w piosenki. W podziękowaniu za przepiękne przedstawienie dzieci nagrodziły aktorów gorącymi oklaskami. Ogromną niespodzianką dla dzieci po przedstawieniu była wizyta Św. Mikołaja. Święty wszedł na scenę z ogromnym workiem prezentów, lecz zanim dzieci otrzymały wymarzone prezenty musiały powiedzieć wierszyk Mikołajowi. Wyjazd oraz udział w przedstawieniu, a także spotkanie z Mikołajem zapewne długo pozostaną w pamięci wszystkich uczestników wycieczki.

 

WP_20141213_001

WP_20141213_002

WP_20141213_005WP_20141213_006

WP_20141213_008