Wycieczka do Jura-Parku w Krasiejowie

DSC_9752

     Dnia 26.05.2015r. klasa 5a i 5c z wychowawczyniami – panią Sylwią Wakułą i Joanną Palińską wzięły udział w wycieczce do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Po dotarciu na miejsce pierwszym punktem były warsztaty paleontologiczne, podczas których staliśmy się paleontologami odkrywającymi małe dinozaury z kamiennych jaj.

            Po tej ciekawej lekcji udaliśmy się na pokład Kapsuły Czasu. Przemierzając 300-metrowy tunel podróżowaliśmy przez miliardy lat istnienia Wszechświata. Przenieśliśmy się  w czasy, gdy jeszcze nie istniała Ziemia. Począwszy od Wielkiego Wybuchu poznaliśmy kolejne etapy kształtowania się Ziemi. Byliśmy świadkami powstania pierwszych galaktyk i Układu Słonecznego. Na naszych oczach narodziła się Ziemia, powstała atmosfera i pierwsze formy życia.

            Następnie przeszliśmy ścieżką edukacyjną, gdzie rozmieszczone były rekonstrukcje mezozoicznych gadów i płazów – wszystkie naturalnej wielkości.

            Zwiedziliśmy również pawilon paleontologiczny gdzie zobaczyliśmy  największe w Europie skamieniałości triasowych płazów i gadów, które można oglądać przez przeszkloną podłogę. Podziwialiśmy także  rekonstrukcję szkieletu najstarszego jak dotąd odkrytego pradinozaura Silesaurus opolensis.

            Następnym punktem naszej wycieczki było prehistoryczne oceanarium, w którym  przenieśliśmy się   w świat podwodnego życia ogromnych gadów.

Na koniec wycieczki głodni i zmęczeni pochłonęliśmy kiełbaski z grilla.

Do szkoły powróciliśmy o godzinie 18:00.

Wszystkim bardzo podobała się wycieczka i na pewno wrócimy tam jeszcze nie raz.

                                                                                  Wychowawczyni klasy 5c: Sylwia Wakuła

Dziękujemy Pani Ewie Butler za pomoc w opiece nad uczniami.

zapraszamy do galerii zdjęć opublikowanych przez biuro podróży Piotrek Tour

https://plus.google.com/photos/117134179006543587373/albums/6153657122278932497?authkey=CNWwtPuez-inlgE&banner=pwa