Wycieczka biologiczno-ekologiczna do Parku Krajobrazowego Doliny Baryczy

28 maja odbyła się wycieczka edukacyjna do Rudy Sułowskiej leżącej w Parku Krajobrazowym Doliny Baryczy. Uczestniczyli w niej uczniowie klas V i VI. Całość wyjazdu sfinansował Zespół Dolnośląskich Parków Krajobrazowych. Dzieci brały udział w zajęciach terenowych w rezerwacie przyrody „Stawy Milickie” oraz w warsztatach hydrobiologicznych. Zwiedzili skansen rybactwa i mini ZOO. Dużą atrakcją było przemieszczanie się po rezerwacie meleksami. Po zajęciach zjedliśmy smaczny obiadek w restauracji Stawów Milickich „Osiem Ryb” w Rudzie Sułowskiej. Była to kolejna wycieczka po dolnośląskich parkach krajobrazowych zorganizowana przez Lidię Reps w ramach realizacji edukacji biologiczno-ekologicznej. Dziękuję Pani Katarzynie Mikule oraz Pani Aleksandrze Jaros-Łazarewicz za pomoc w opiece nad uczniami podczas wycieczki. Dziękuję również Radzie Rodziców za dołożenie 200 zł na transport.

Organizator Lidia Reps