Wizyta strażaków z OSP w Smolcu

DSCN1861min

15 czerwca strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Smolcu zaprezentowali uczniom klas I-III sprzęt strażacki, a także opowiedzieli na czym polega ich praca. Pokaz zorganizowały nauczycielki: Alicja Łęgocka-Drab i Alicja Szram.

Na boisku szkolnym dzieci mogły obejrzeć wóz strażacki i zaznajomić się z umundurowaniem specjalnym używanym w straży pożarnej, oraz sprzętem ratowniczym. Szczególnym zainteresowaniem dzieci cieszył się pokaz lania wody z węży strażackich. Strażacy chętnie odpowiadali na pytania uczniów i rozmawiali na temat bezpieczeństwa w czasie zabaw w okresie wakacji. Na co dzień praca strażaków nie jest tak beztroska i przyjemna. Zmagają się z niebezpieczeństwem niemal każdego dnia. Zapewne dlatego budzą taki podziw wśród dzieci, a uczniowie klas Ie i II a podziękowali gościom piosenką, wierszem i słodką niespodzianką.

A tak, relację z tego spotkania opisała uczennica naszej szkoły:

„ Goście w SP nr 1”

Dnia 15 czerwca 2015r.  w Szkole Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich  odbyło się spotkanie ze strażakami z Ochotniczej Straży Pożarnej ze Smolca.

Strażacy pokazali nam swoje stroje używane w pracy: jeden, gdy muszą pozbyć się pszczół lub os w miejscach, gdzie nie są pożądane i drugi do wykonywania akcji w bardzo zadymionych pomieszczeniach. Pokazywali nam również sprzęt strażacki używany do ratowania ludzi. Na zakończenie mogliśmy spróbować lać wodą z węża strażackiego, zwiedzić wóz strażacki i założyć maskę tlenową.

Uważam, ze to był bardzo pouczający i ciekawy pokaz.

 

Martynka Rybczyńska z klasy III a