Wielkanocny kiermasz

kiermasz1

6 marca 2016 roku przy kościele parafialnym pod wezwaniem św. Ap. Piotra i Pawła w Kątach Wrocławskich odbył się kiermasz świąteczny zainicjowany przez nauczyciela religii Adama Wilczyńskiego. Rodzice oraz ich pociechy z klasy I d i I e ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich rozpoczęli rodzinną domową produkcję świątecznych rękodzieł. Dużą pomocą służyli również inni członkowie rodzin np. dziadkowie, wujkowie i ciocie. Wszyscy stanęli na wysokości zadania. Ilość świątecznych drobiazgów przekroczyła nasze oczekiwania. Kolorowe jajka, pisanki, koszyczki, palmy, kartki świąteczne, piękne, kolorowe i starannie wykonane, zostały wystawione na sprzedaż.
Można było nabyć również domowej roboty babeczki.

Ogromnie się cieszę, że pomimo wietrznej pogody i deszczu stoisko cieszyło się dużym zainteresowaniem, dzięki czemu zebrano  sporą kwotę pieniędzy. Dochód ten pozwoli dzieciom oraz ich rodzicom pojechać w czerwcu na wycieczkę do Henrykowa.

Swoją wdzięczność wyrażam księdzu Ryszardowi Reputale – proboszczowi z Kątów Wrocławskich za umożliwienie przeprowadzenia tej akcji. Pragnę również podziękować tym wszystkim parafianom, którzy wsparli nas uśmiechem, pieniążkiem i ciepłym słowem. Dzięki takiej inicjatywie dzieci i ich rodzice jeszcze bardziej się zintegrowali. Szczególne podziękowania kieruję w stronę rodziców, którzy wzięli czynny udział w kiermaszu.  To mnie jeszcze bardziej utwierdza w przekonaniu, że warto podejmować tego typu akcje, bo rodzice wspaniale współpracują ze sobą i ze mną. Mam nadzieję, że to nie  ostatni kiermasz zorganizowany przy wspólnym udziale szkoły i rodziców, bo zapału do takich przedsięwzięć nam nie brakuje. A dzieci na długo zapamiętają ten dzień, który dostarczył im wiele radości, uśmiechu i życzliwości ze strony innych.

kiermasz2

kiermasz3 kiermasz4