„Wielcy Polacy w dziejach Polski od XVIII do XX wieku”.

W naszej szkole w dniach: od 18.03.2024r.  do  19.04. 2024r., w kl. 6-8 został zrealizowany projekt  edukacyjny z historii pt. :  „Wielcy Polacy w dziejach Polski od  XVIII do XX wieku”. Celem projektu było  systematyzowanie i rozwijanie  wiedzy i zainteresowań  historycznych uczniów. Również przybliżenie sylwetek wybranych postaci historycznych  oraz ich osiągnięć. Projekt jest źródłem  wzorców osobowych  z przeszłości, które mogą  stać się  autorytetem dla młodych ludzi. Uczniowie pracując w grupach przygotowywali  prezentacje wybranych postaci historycznych i przedstawiali je podczas lekcji historii. Osobą odpowiedzialną za realizację projektu był nauczyciel historii: Joanna Kozińska- Nyckowska.