Warsztaty muzyczne w języku niemieckim

DSC_0917W maju uczniowie klas piątych, uczęszczający na koło języka niemieckiego, wzięli udział w interaktywnych warsztatach muzycznych zorganizowanych w Instytucie Goethego we Wrocławiu.

Niemiecki pedagog muzyczny Carsten Galle opowiadał dzieciom w sposób bardzo zabawny, interesujący i obrazowy o nowych technologiach, wykorzystywanych do tworzenia muzyki elektronicznej. Prezentował zmiksowane interpretacje stworzonych przez siebie utworów. Tworzył wraz z uczniami utwory muzyczne, wykorzystując i miksując zlepki nowo poznanych przez nich słów i zwrotów.

Warsztaty prowadzone w języku niemieckim były dla uczniów świetną okazją do sprawdzenia umiejętności komunikacyjnych zdobytych na lekcjach języka niemieckiego. Dzieci bowiem musiały słuchać, co do nich mówi prowadzący, wykonywać jego polecenia
i odpowiadać na jego pytania.

Nikt się nie nudził, wszyscy aktywnie uczestniczyli w zajęciach i zadowoleni wrócili do domu.

                                                                                               Lucyna Dziubczyńska-Szram

DSC_0922 DSC_0923 DSC_0925 DSC_0929 DSC_0931 DSC_0942 DSC_0943