Uwrażliwiamy dzieci na potrzeby zwierząt!

Ostatni tydzień stycznia obfitował w niskie temperatury i duże opady śniegu. Świetliczaki wykorzystały ten fakt, by zatroszczyć się o ptaki. Nauczyciele świetlicy przeprowadzili szereg zajęć, podczas których dzieci zgłębiały wiedzę na temat ptaków zimujących w Polsce oraz poznały sposoby dbania o nie podczas zimy.

Dzieci uczestniczyły także w zajęciach sensoplastycznych, podczas których wykonały kule dla ptaków z ziaren słonecznika, lnu, sezamu, gryki, pszenicy, amarantusa i rzepaku w połączeniu z niesolonym smalcem. Zapach ziaren, ich smak oraz nazwy wzbudziły ciekawość dzieci i zachęciły do pracy. Kule zostały umieszczone w pięknie zdobionych karmnikach wykonanych z opakowań po sokach. Niektóre z nich zostały zabrane do domu, inne umieściliśmy w osłoniętych od wiatru miejscach. Kule zawisły też na drzewach przy szkolnym boisku. Dziękujemy rodzicom za do dostarczenie ziaren dla ptaków.

Nauczyciele świetlicy