Uroczystość wręczenia stypendiów za wysokie wyniki w nauce lub sporcie

19 lutego 2021 r. odbyło się w szkole  uroczyste wręczenie stypendiów dla 17 uczniów klas IV-VIII za wysokie wyniki w nauce lub w sporcie.

Aby znaleźć się wśród grona wyróżnionych uczniowie musieli uzyskać  średnie ocen  co najmniej 5,5 w klasach IV-VI, w klasach VII –VIII co najmniej 5,2 oraz wykazywać się wzorową kulturą osobistą. Wielu z nich uczestniczyło w konkursach wiedzy, zawodach sportowych, gdzie uzyskali wysokie lokaty.

Na uroczystości uczestniczyła Pani Wiceburmistrz Katarzyna Łapińska – Szymańska, która pogratulowała znakomitych wyników, osiągnięć sportowych, pracy w samorządzie uczniowskim oraz wolontariacie. Wręczyła stypendystom upominki.

Dyrektor szkoły Lidia Reps cytując słowa  T.Harv Ekera „ Ludzie sukcesu ciągle się uczą  i rozwijają. Ludzie przeciętni uważają, że już wszystko wiedzą”   stwierdziła, że obecni na sali uczniowie nie są osobami przeciętnymi i zapewne osiągną duże sukcesy w przyszłym życiu zawodowym.

Uroczystość przebiegała  na tle prezentacji, w której wykorzystano wesołe wierszyki charakteryzujące naszych stypendystów napisanych przez wychowawców i zdjęcia przesłane przez rodziców.

Pani dyrektor złożyła gratulacje uczniom, rodzicom, nauczycielom i wyraziła nadzieję, że otrzymane wyróżnienia będą motywacją do dalszego rozwoju.

Kacper Jarosz

„ Chłopiec jest zdolnym i pilnym uczniem, lubianym przez kolegów, a szczególnie przez koleżanki,  jego zagorzałe fanki”.

Jan Regucki

„Elokwentny aż miło słuchać. Historia jego konikiem, a i matematyka potęgą.
Przeszłość nie kryje przed nim tajemnic, co wyczyta wnet zapamiętuje”.

Julian Zakrzewski

„Jest to chłopiec pilny i roześmiany, przez wszystkich z klasy bardzo lubiany. Jeśli ktoś ma chwile zwątpienia to od Juliana usłyszy słowa pocieszenia! Nigdy nie narzeka! Na lekcjach pracuje, pisze, słucha a przede wszystkim rachuje. Świat stoi przed nim otworem, może w przyszłości zostanie doktorem!”.

Aleksandra Szwabowska

„Uczennica jest aktywna i do działań chętna, zadanie dodatkowe –  zrobione!
O obowiązkowych zawsze pamięta. Kulturą cechuje się wysoką i z góry nie patrzy na koleżankę obok. Prędko pospieszy z pomocną dłonią”.

Hanna Barcik

„Ta jasnowłosa niewiasta aktorskie ma zdolności. Na scenie hip-hopa tańczy w całej okazałości.
Paletą talentów nas raczy, stopniowo je dozuje, dążenie do doskonałości wytrwałością pokazuje”.

Kamil Czaja

„Spokój jest jego ukojeniem, matematyczne działania – rozluźnieniem. Codziennie uśmiech na jego twarzy gości, zaprasza innych – do krainy łagodności”.

Michał Knap

„Choć nie jest ofensywny, temperamentny i przebojowy, to bardzo – światły, przenikliwy i pomysłowy. Myśli, analizuje, główkuje. Mądrość swoją miarkuje, inteligencję dozuje”.

Natalia Mietelska

„Talentów ma pełen kosz. Nie straszne jej programowanie, algorytmów implementowanie.  Biegle włada językami, nawet tymi z optymalnymi rozwiązaniami. Z wieloma projektami się zmagała i sukcesy w konkursach osiągała”.

Paulina Rduch

„Wiele zainteresowań i dodatkowych zajęć ma, na wszystkie chętnie gna. Rozwija swoje umiejętności, często w konkursach gości. Eko-kreacje prezentuje,  wszystkim nam nowe trendy serwuje”.

Łukasz Tatarek

„Nie obce są mu procesory, apki, programy i monitory. Jest zawsze uporządkowany  i właściwie przygotowany. Wszystkich spraw dopilnuje, nawet kampanię wyborczą  Ci zorganizuje”.

Martyna Albert

„Wrażliwa dusza artystyczna.  Tańczy, śpiewa, recytuje, swoim wdziękiem wszystkich wokół czaruje”.

Julia Denes

„To super dziewczyna, miłośniczka książek i kina.  Jest przewodniczącą klasy i nie masz z nią szans, gdy tupnie obcasem”.

Dominika Jarosz

„Jej sumienność i mądrość w skromności zawarte, kultura, takt, precyzja nagrody są warte. Sprawna, zdolna, ambitna, przez wielu ceniona, funkcją przewodniczącej szkoły w tym roku odznaczona”.

Olga Koralewicz

„Mówiąc o miłości, trzeba pióro w sercu maczać. Chcąc napisać coś o niej, sercem zakołatać! Jej średnia – podobnie jak  i ona – jest dość wysoka, a od prac pisemnych prędko nie oderwiesz oka. Szczera, zdolna, zaradna, niezwykle wrażliwa, w dążeniu do celu jest nieustępliwa”.

Martyna Kucza

„Martyna, to super dziewczyna! Pięknie liczy, rachuje, zadania trudne super rozwiązuje.
Martyna, to sprytna dziewczyna! Sporty różne testuje, zdolności szereg wykazuje”.

Karolina Woźniak

„Uczennica, poza inteligencją i kreatywnością, wyróżnia się przede wszystkim wrażliwością – działa w wolontariacie, kocha zwierzęta,  jest świetnie zorganizowana  i o wszystkim pamięta”.

Natalia Piróg

„To bez znaczenia czy pada deszcz, czy świeci słońce. Dla tej uczennicy przemierzanie dróg na rowerze jest zachwycające”.

Dyrektor szkoły Lidia Reps