Udział uczniów klas III w projekcie czytelniczym

DSCN2961

24 listopada,uczniowie grupy teatralno – literackiej wraz z nauczycielką Iwoną Gidzińską, odwiedzili grupę 5latków z Publicznego Przedszkola w Kątach Wrocławskich. Wizyta nasza związana była z udziałem w projekcie czytelniczym.

 Uczniowie klas IIIb i IIIc, w barwny i ciekawy sposób czytali swoje ulubione wiersze, takie jak: „Samochwała”, „Leń”, „Koledzy”, „Ala i Ola”, „Skarżypyta”.
Na zakończenie trzecioklasiści wręczyli przedszkolakom własnoręcznie zrobione wiatraczki i wspólnie bawiliśmy się do piosenki integracyjnej.
Spotkanie bardzo spodobało się zarówno uczniom, jak i przedszkolakom: ci pierwsi ochoczo zgłaszają się do czytania utworów a ci ostatni chętnie słuchają i odpowiadają na pytania dotyczące wysłuchanych treści.
Planowane jest rozwijanie przemiłej współpracy m.in. poprzez kolejne zajęcia inspirowane lekturą.