Uczniowie klas I-III poznają kulturę Indian

DSCN1301min

26 marca uczniowie uczestniczyli w prelekcji na temat kultury Indian. Dzieci włożyły samodzielnie wykonane pióropusze i z zainteresowaniem śledziły przebieg spotkania, które prowadzili: p. Agnieszka Becla i p. Stanisław Czaja.

Czy Krzysztof Kolumb naprawdę dotarł do Indii? Odkrywca był przekonany, że tak. Ludom, które spotkał na nieznanym lądzie nadał nazwę „Indianie”. Uczniowie oglądali zdjęcia przedstawiające ubiór, obrzędy, sposób porozumiewania się i zwyczaje Indian. Poznali najbardziej znanych wodzów plemion indiańskich.  Dowiedzieli się co nasza cywilizacja zawdzięcza Indianom, jakie produkty i przedmioty przywędrowały do nas z Ameryki Północnej, a także w jaki sposób biali ludzie wykorzeniali język, kulturę i obyczaje Indian, zawłaszczając tereny na których żyli.

DSCN1298

DSCN1306

DSCN1307

DSCN1310

Podczas tego spotkania uczniowie uświadomili sobie, że istotną sprawą jest ochrona dóbr kultury każdego narodu oraz szacunek dla ludzi o odmiennym kolorze skóry, wyznających inną religię i obyczaje.

Na zakończenie prowadzący złożyli życzenia świąteczne i poczęstowali uczniów czekoladowymi jajeczkami.

DSCN1322