Uczniowie klas drugich na warsztatach ceramicznych

W piątek 6 października uczniowie klas IIb i IIc pojechali do „Leśniczówki” we wsi Kamionna na warsztaty lepienia z gliny. Zajęcia przebiegały pod czujnym okiem pań instruktorek, które przekazały dzieciom kilka cennych rad związanych z technikami lepienia, a także opowiedziały o procesie powstawania gliny.

Po warsztatach dzieci poszły na spacer do okolicznego lasu, gdzie brały udział w zajęciach przyrodniczych, podziwiały piękno otaczających krajobrazów i zbierały dary jesieni w postaci liści, żołędzi, kory drzew, gałązek.

Wszyscy oczekiwali także na wspólne pieczenie kiełbasek w ognisku, gdyż samodzielnie usmażone kiełbaski smakują najbardziej.

Na zakończenie spotkania pani Anna Lamparska, właścicielka Leśniczówki poczęstowała wszystkich uczestników ciepłymi i aromatycznymi racuszkami.