Tydzień tolerancji

DSC_0781

W dniach 20.04.2016r.-27.04.2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbył się „Tydzień Tolerancji”, zorganizowany przez p. Lucynę Dziubczyńską- Szram   i p. Iwonę Więcko.

W ramach tej akcji odbył się konkurs plastyczny pt. „Świat tolerancji naszym światem” oraz konkurs literacki  na temat „Inny nie znaczy gorszy”.  Powstały piękne prace, które zostały wyeksponowane na tablicy   w holu szkoły. Organizatorki przeprowadziły również w klasach IV-VI  lekcje wychowawcze na temat tolerancji.

W dniu 27.04.2016r. odbyło się podsumowanie akcji, podczas którego uczniowie klasy Va przedstawili bajkę o tolerancji i akceptacji drugiego człowieka. Ogłoszono również laureatów konkursów.

DSC_0818

Laureaci konkursu plastycznego pt. „Świat tolerancji naszym światem”

1. Aleksandra Partyka- klasa VIc
  2. Marta Maniak- klasa Va
  3. Maja Mazur- klasa VIc

Laureaci konkursu literackiego „Inny nie znaczy gorszy”.

1. Aleksandra Partyka-klasa VIc
  2. Magdalena Dudziec-klasa VIc
  3. Izabela Niewiadomska- klasa Va

Wyróżnienie za napisanie wierszy o tolerancji zdobyła Martyna Rybczyńska z klasy IVa.

Dziękujemy uczniom klas IV-VI za zaangażowanie i przygotowanie plakatów o tolerancji.

Gratulujemy laureatom konkursów!

Organizatorki

Lucyna Dziubczyńska- Szram

Iwona Więcko