Tydzień Profilaktyki

100_4161         W dniach 21.11.2016-25.11.2016r. w Szkole Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbył się „Tydzień Profilaktyki”. W ramach akcji podjęto szereg działań propagujących zdrowy styl życia. Każdego dnia dominował inny kolor ubioru.

W poniedziałek hasłem przewodnim było „Zdrowe odżywianie”.  Uczniowie klas IV-VI przygotowali przepisy na zdrowe posiłki, które umieszczono na tablicyw korytarzu szkoły. W tym dniu przygotowano w holu szkoły gazetkę tematyczną propagującą zdrowe odżywianie. Uczniowie przynieśli na drugie śniadanie warzywa i owoce. Na przerwie po 3 lekcji w holu szkoły odbyła się degustacja zdrowych produktów przyniesionych przez organizatorki akcji p.Lucynę Dziubczyńską- Szram i p.Iwonę Więcko. Akcja cieszyła się dużym zainteresowaniem wśród szkolnej społeczności. W tym dniu uczniowie ubrali koszulki lub bluzy w kolorze zielonym.

100_4188         Wtorek był poświęcony zdrowemu stylowi życia. W tym dniu odbył się konkurs plastyczny „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Na długiej przerwie po 5 lekcji w sali gimnastycznej odbyła się „Aktywna przerwa”, podczas której uczniowie mogli doskonalić swoją kondycję fizyczną. W holu szkoły wystawiono gazetkę tematyczną zachęcającą do zdrowego stylu życia. Kolorem dnia był niebieski.

dsc00351dsc00354    Środa upłynęła pod hasłem „Zapobieganie chorobom, higiena”. W tym dniu odbył się konkurs literacki „Zdrowie największym skarbem człowieka”. Gazetka tematyczna w holu szkoły zawierała informacje na temat higieny i sposobów zapobiegania chorobom (zwłaszcza grypie). Kolorem dnia był biały.

100_4197         W czwartek hasłem przewodnim były „Uzależnienia”. W tym dniu uczniowie klas IV-VI przygotowali hasła profilaktyczne, które umieścili  na drzwiach swoich sal. Uczniowie klas VI przygotowali plakaty i transparenty profilaktyczne na marsz. W W holu szkoły przygotowano gazetkę na temat szkodliwości nikotyny i uzależnień oraz wywieszono wierszyki o tematyce profilaktycznej przygotowane przez uczniów. Na długiej przerwie odbył się „Quiz profilaktyczny”. tym dniu uczniowie ubrali koszulki lub bluzy w kolorze czerwonym.

100_4225

W piątek odbył się marsz profilaktyczny uczniów klas VI, który zakończył tygodniową akcję. Pani Lucyna Dziubczyńska- Szram przygotowała warzywno- owocowy koktajl i przeprowadziła degustację napoju wśród nauczycieli. Przygotowano wystawę prac plastycznych z konkursu „W zdrowym ciele zdrowy duch”. Kolorem dnia był czarny.

100_4256

Każdego dnia na przerwie zrobiono pamiątkowe zdjęcie uczniom ubranym  w koszulki w danym kolorze.

W ramach „Tygodnia Profilaktyki” pedagog szkolny Iwona Więcko przygotowała dla wychowawców klas IV-VI konspekt zajęć wychowawczych i prezentację na temat „Uzależnienia XXI wieku”. Pedagog przeprowadziła te zajęcia w klasie Vc. W pozostałych klasach lekcję wychowawczą przeprowadzili wychowawcy. Pedagog przygotowała również prezentację na temat „Wykaz programów rządowych i zewnętrznych programów profilaktycznych do realizacji w szkołach” i zapoznała z nią wszystkich nauczycieli. Pani Iwona Więcko przygotowała także prezentację i przeprowadziła lekcję na temat zdrowego stylu życia w klasie IIe.

„Tydzień profilaktyki” zorganizowały p.Lucyna Dziubczyńska- Szram i pedagog szkolny Iwona Więcko.

Iwona Więcko

zapraszamy do galerii zdjęć