To nie gwoździe Cię przybiły, lecz mój grzech…

DSC04408

     28 marca 2018 roku w Szkole Podstawowej nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich odbyło się Misterium Paschalne dla klas I-VII. Wybrani uczniowie (głównie z klas VII) wprowadzili nas w nastrój Świąt Wielkiej Nocy. Aktorzy w wymowny sposób starali się pokazać wydarzenia związane z męką, śmiercią i zmartwychwstaniem Jezusa.

            Warto zwrócić uwagę, że w przedstawieniu uczestniczyli rodzice, którzy z chęcią i wielkim zaangażowaniem wystąpili razem z dziećmi podczas uroczystości. Podziękowania należą się pani Elżbiecie Rakowskiej, pani Reginie Machnickiej, panu Bartłomiejowi Płusce, panu Dariuszowi Jakubowskiemu oraz panu Grzegorzowi Chwastykowi. Rodzice swoją grą aktorską nadali szczególny charakter inscenizacji. Spektakl przeplatany był śpiewami. Piosenki wykonały: Martyna Albert, Martyna Moczkodan oraz Iga Bigda. Jakub Jagielski zaprezentował swoje umiejętności, grają na saksofonie.

            Wszyscy obecni w skupieniu przeżywali wydarzenia z życia Pana Jezusa, które rozgrywały się na szkolnej scenie. Na Sali panował nastrój zadumy i refleksji. Po niektórych można było zauważyć wyraźne wzruszenie. Widzowie na stojąco i gromkimi brawami podziękowali wszystkim występującym aktorom. Na zakończenie pani dyrektor podziękowała za zaangażowanie uczniom, rodzicom oraz katechecie, Adamowi Wilczyńskiemu za przygotowanie tej uroczystości.

Adam Wilczyński – katecheta

zapraszamy do galerii zdjęć

.