„Szkolny Mistrz Czytelnictwa” – konkurs świetlicowy

Pod koniec października w naszej świetlicy  zostały przeprowadzone rozgrywki ze znajomości lektur, baśni i bajek  pod nazwą „Szkolny Mistrz Czytelnictwa” w ramach udziału świetlicy w Ogólnopolskim Konkursie dla szkół „Zaczytana Szkoła”, organizowanym przez Studium Prawa Europejskiego.

Rozgrywki ze znajomości przeczytanych książek odbywały się w dwóch grupach. Grupa starsza to uczniowie klas II i III, grupa młodsza to uczniowie klas I.

Wstępem do przeprowadzenia konkursu było wspólne czytanie baśni i bajek.

Następnie odbył się konkurs wiedzy, w którym uczniowie musieli wykazać się znajomością treści przeczytanych utworów,  rozpoznawać bohaterów poszczególnych tytułów i dopasować autora do treści książki.

Klasy I miały dodatkowo za zadanie ułożenie w jak najszybszym czasie baśniowych puzzli oraz wymienienie magicznych przedmiotów, które pojawiają się w utworach literackich.

Nasi uczniowie wykazali się znakomitą znajomością lektur, baśni i bajek.

Wyróżnienie w klasach starszych oraz tytuł „Szkolnego Mistrza Czytelnictwa” otrzymał Adam Hajłasz – uczeń klasy IIIb.

Wszystkie klasy I zostały wyróżnione tytułem „Jesteśmy Mistrzami Czytelnictwa”.

W ramach zajęć odbył się również konkurs plastyczny „Na najpiękniejszą okładkę książkową”, wyróżnione prace:

I miejsce    –  Inka Wawrzyniak kl. IIIa

II miejsce   –  Aleksandra Górczyńska kl. IIc

III miejsce  –  Zosia Duda-Dyla kl. IIc.

Wszystkim serdecznie gratulujemy.

Zapraszamy do galerii zdjęć: