Szkolna akcja „Śniadanie Daje Moc”

dscn6140

8 listopada uczniowie klas I-III uczestniczyli w akcji „Śniadanie Daje Moc”. Najpierw wychowawcy przypomnieli uczniom o 12 zasadach zdrowego odżywiania, a następnie dzieci przygotowywały różne śniadania. Były to kanapki, sałatki. Wszyscy pamiętali o tym, by nie zabrakło warzyw i owoców. Takie samodzielnie przygotowane śniadania smakowały na pewno dużo lepiej.

Tradycją w klasach I-III jest wspólne spożywanie śniadań. Dzieci wiedzą, jak ważny jest to posiłek w ciągu całego dnia. W trakcie trwania roku szkolnego odbywają się konkursy plastyczne oraz kulinarne, gdzie uczniowie dzielą się swoimi doświadczeniami w przygotowywaniu różnorodnych, zdrowych i pożywnych śniadań takich jak: kolorowe kanapki, owocowe koktajle jogurtowe, świeże sałatki.

galeria zdjęć