Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień

21 listopada na całym świecie obchodzony jest jako Światowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień.

Z tej okazji uczniowie naszej świetlicy uczestniczyli w projekcie „Dzień Życzliwości i Pozdrowień”. Głównym celem projektu było uwrażliwienie dzieci na wzajemną życzliwość oraz wzbudzenie w nich pozytywnych emocji.

Wstępem do zajęć była krótka prezentacja, z której dzieci dowiedziały się jakie wartości i idee propaguje ten dzień.

Efektem końcowym zajęć było wykonanie pociągu życzliwości. Prace plastyczne symbolizujące: serdeczność, dobroć, radość, przyjaźń, uprzejmość, dzieci umieściły w stosownych wagonikach.

Świetlicowy „pociąg życzliwości” stanął na naszym holu, bo ma ważne zadanie przypominać, że „Życzliwość rodzi życzliwość, a uśmiech, serdeczność i wzajemne ciepło są dobre na wszystko”.