„Światowy Dzień Książki” w świetlicy

23 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Książki. Jest to doroczne święto ustanowione przez UNESCO mające na celu promocję czytelnictwa i edytorstwa.

Z tej okazji  w naszej świetlicy szkolnej odbyły się niecodzienne zajęcia, którym głównym bohaterem była książka. Tego dnia wraz z wychowawczyniami świetlicy uczniowie przygotowali kiermasz swoich ulubionych książek, który został wystawiony na korytarzu świetlicowym.

Kiermasz cieszył się bardzo dużym powodzeniem, każdy miał okazje obejrzeć zaprezentowane książki, a nawet usiąść i przeczytać ich fragmenty.

Podczas zajęć uczniowie obejrzeli również krótką prezentację multimedialną przedstawiającą historię powstawania książek.

Zwieńczeniem zajęć było wspólne czytanie, oraz wykonanie prac plastycznych, przedstawiających ulubionych bohaterów książek.