Świąteczna wizyta w DPS Borzygniew

           Dnia 13 grudnia 2019r. uczniowie naszej szkoły wraz z opiekunami panią Iwoną Więcko, Martą Czerwieniec, Sylwią Wakułą i uczniami szkoły podstawowej w Gniechowicach i ich opiekunem panem Krzysztofem Krzyżańskim odwiedzili Seniorów z Domu Pomocy Społecznej w Borzygniewie.

            Uczniowie wykonali koncert kolęd, a ich zaangażowanie dostarczyło mieszkańcom wielu wzruszeń. Po wspólnym kolędowaniu uczniowie wraz z pensjonariuszami ośrodka wspólnie wykonywali świąteczne ozdoby. Spotkanie wzbudziło wiele emocji nie tylko wśród osób starszych, ale również wśród uczniów, którzy na zakończenie wręczyli Seniorom wykonane gwiazdy. Dzieci za występ otrzymały gromkie brawa oraz zostały obdarowane słodkimi upominkami. Chwile spędzone w Domu Pomocy Społecznej pozostaną na długo w pamięci uczniów, gdyż większość z nich była tu po raz pierwszy. Wyjazd był dla uczniów prawdziwą lekcją wychowawczą, która uczy szacunku i życzliwości dla drugiego człowieka.

Na zakończenie czekała na nas miła niespodzianka- mogliśmy zobaczyć i nakarmić nowych „pensjonariuszy” ośrodka –  przemiłe alpaki.

Bardzo dziękujemy wszystkim mieszkańcom i pracownikom za mile przyjęcie.

Galeria zdjęć: https://photos.app.goo.gl/NAi25Z767p8oc1sh7

Film: https://youtu.be/-OiVw1VNBGc

Opiekunowie Samorządu Uczniowskiego

S. Wakuła, M. Czerwieniec