Świąteczna wizyta w Domu Pomocy Społecznej w Borzygniewie

P1530805

          Okres zbliżających się świąt to szczególny czas, który większość z nas spędza na przygotowaniach do wspólnego, rodzinnego spotkania. Ale są osoby starsze, samotne, często chore dla których ten okres jest szczególnie trudny.

            Dnia 20 grudnia 2017 roku przedstawiciele samorządu uczniowskiego SP nr 1 w Kątach Wrocławskich pod opieką pani Sylwii Wakuły i pani pedagog Iwony Więcko oraz kółka muzycznego naszej szkoły wraz z kolegami ze szkoły podstawowej w Gniechowicach odwiedzili seniorów w Domu Pomocy Społecznej „Dom nad Zalewem” w Borzygniewie.
Uczniowie pod kierunkiem pana Krzysztofa Krzyżańskiego wykonali piękny koncert kolęd, następnie  wraz z seniorami brali udział we wspólnych warsztatach, na których wykonywali świąteczne dekoracje.  Na zakończenie uczniowie obdarowali seniorów własnoręcznie wykonanymi aniołkami.
Wspólnie kolędowaliśmy, spędzaliśmy czas na rozmowach i wysłuchaniu ciekawych wspomnień i doświadczeń pensjonariuszy ośrodka.
Było to spotkanie pełne wzruszeń, refleksji ale też radości.

 

Opiekun samorządu uczniowskiego SP nr 1 w Kątach Wrocławskich

Sylwia Wakuła

zapraszam do galerii zdjęć