Sudoku z robotem Photon

Przed Mistrzostwami Dolnego Śląska w SUDOKU uczestnicy zajęć dodatkowych w ramach projektu Laboratoria Przyszłości poznali zasady rozwiązywania diagramów sudoku. Doskonalili sprawność w uzupełnianiu diagramów sudoku i rozwiązali wspólnie diagram 6×6 z robotem Photon.

Prawidłowe uzupełnienie diagramu sudoku polega na wpisaniu cyfry od 1 do 4 w małych diagramach, od 1 od 6 w większych i od 1 do 9 w dużych diagramach. Cyfry w rzędach, kolumnach i kwadratach (lub prostokątach i przestrzeniach zaznaczonych grubszą linią) nie mogą się powtarzać. Sudoku to świetna łamigłówka liczbowa, która rozwija umysł i logiczne myślenie. Granie w Sudoku poprawia pamięć i jasność myślenia.

zapraszamy do galerii zdjęć

Koordynatorki projektu Laboratoria Przyszłości: Katarzyna Sowińska i Joanna Palińska