Spotkanie z przewodnikami górskimi.

img_20161115_090527

W ramach akcji „Wypoczywaj bezpiecznie! Koniecznie!  uczniowie naszej szkoły spotkali się z przewodnikami sudeckimi, którzy w ciekawy i aktywizujący sposób przedstawili uczniom zasady bezpiecznego wypoczynku w górach. Pan Piotr Zubrzycki oraz Pan Łukasz Mozol opowiedzieli , jakie niebezpieczeństwa mogą pojawić się w górach. Uczniowie przymierzali odpowiednią odzież, dotykali sprzętu wysokogórskiego, ćwiczyli jak bezpiecznie przenieść rannego, jak wykorzystać prawa fizyki, by udzielić komuś pomocy. Młodzież naszej szkoły dowiedziała na co zwracać uwagę uprawiając różne sporty w górach oraz organizując wyjścia w teren. Uczniowie mieli okazję zapoznać się z aplikacją na telefon „Na ratunek”, umożliwiającą szybkie wezwanie pomocy. Wzbogacili swoją wiedzę i umiejętności z zakresu zagrożenia lawinowego, wypadków w górach, zasad obowiązujących na szlakach. Była to bardzo ciekawa i pouczająca lekcja.

Zapraszamy do galerii zdjęć