Scratch Day w naszej szkole

DSCN4547

12 maja włączyliśmy się do akcji  „Scratch Day”. Wydarzenie to organizowane jest na całym świecie. Mistrzowie Kodowania z klas III zaprosili uczniów z klas II, by zaprezentować im możliwości Scratch’a.Drugoklasiści, instruowani przez starszych kolegów poznali środowisko Scratch’a, nauczyli się zmieniać postać duszka i poruszać nim oraz dodawać różne tła.

Podczas spotkania dzieci projektowały grę według pisemnej instrukcji, współpracowały ze sobą, dzieliły się swoimi pomysłami i usprawniali swoje projekty. Uczniowie klas II, po krótkim czasie zdobyli już taką wiedzę, że sami zaczęli eksperymentować. Temat stworzenia gry logicznej okazał się bardzo ciekawy dla dzieci.

Dzięki naszym zajęciom uczniowie klas II zainteresowali się kodowaniem i zmotywowali się do dalszego zgłębiania tajników programowania.

 

Emocje, jakich dostarczało programowanie ilustrują krótkie filmy: