Rozwijanie zainteresowań czytelniczych w klasie I a

„Dziecię elfów” to jedna z najpiękniejszych baśni H. Ch. Andersena. Książka rozwija wyobraźnię dziecka, służy kształtowaniu szlachetnych postaw, podkreśla znaczenie niesienia pomocy innym.

Uczniowie z zaciekawieniem wysłuchali baśni. Następnego dnia  narysowali przepiękne ilustracje, przedstawiające najważniejsze wydarzenia oraz ulepili z plasteliny maleńką dziewczynkę w łupinie orzecha – Odrobinkę.

Na kolejnych zajęciach dzieci  opowiadały przygody dziewczynki. Zwróciły uwagę na dobroć, wrażliwość, uczynność małej bohaterki, a także na szczęśliwe zakończenie baśni.

Potem uczniowie inscenizowali  fragment baśni – spotkanie Odrobinki z królem elfów.

Zajęcia z lekturą na długo pozostaną w naszej pamięci.

Pozostałe zdjęcia

Wychowawczyni klasy