„Przyjazna szkoła” w Myśliborzu

W ramach projektu „Przyjazna szkoła”  14-15 czerwca  2023 r. odbyła się  dwudniowa wycieczka edukacyjna do Centrum Edukacji Ekologicznej i Krajoznawczej w Myśliborzu.    W wycieczce uczestniczyli uczniowie  z klas 5a,5b,5c,6a ( członkowie koła biologiczno-ekologicznego). W  pierwszym dniu uczniowie  mieli zajęcia w laboratorium i przeprowadzali doświadczenia. Poznali mechanizm produkowania składników pokarmowych przez rośliny    w procesie fotosyntezy. Poznali oprócz chlorofilu inne barwniki asymilacyjne ksantofil      i karoten.  Następnie mieli okazję poszukać i rozpoznać mieszkańców pobliskiego potoku. Wyławiali bezkręgowce, a później oglądali je pod mikroskopami. W tym dniu odbyła się też wycieczka na Wzgórze Rataj, gdzie uczniowie oglądali relikty wulkanizmu.  W drugim dniu  uczniowie razem z pracownikiem Zespołu Dolnośląskich Parków Krajobrazowych  poznali ścieżkę dydaktyczną „Wąwóz Myśliborski w Parku Krajobrazowym „Chełmy” na Pogórzu Kaczawskim w Sudetach Zachodnich, nad potokiem Jawornik. 

Wyjazd był bardzo udany. Oprócz zajęć edukacyjnych dzieci korzystały z boisk , placu zabaw, sali rekreacyjnej w ośrodku, konsumowali pyszne posiłki w miejscowej restauracji. Humory im dopisywały przez cały pobyt w Myśliborzu .

Dziękuję Pani Monice Górniak oraz Dagmarze Szewczyk –Hajncz za pomoc w opiece nad uczniami przez dwa dni pobytu w Myśliborzu.

Galeria zdjęć – MYŚLIBÓRZ

                                         Organizator wyjazdu Lidia Reps