Przedstawienie profilaktyczne pt. ,,Życie nie po to jest, by…”

mini-100_3156            W dniu 5.11.2013r. w Szkole Podstawowej nr1 imienia Kardynała Bolesława Kominka odbyło się przedstawienie profilaktyczne pt. ,,Życie nie po to jest by…”, wystawiane przez Teatr ,,Kurtyna” z Krakowa, dla uczniów klas IV-VI.

            Spektakl opowiadał o historii Arka, którego życie zmieniło się po wizycie w hospicjum, gdzie poznała chłopca chorego na raka.

            W przedstawieniu zwrócono szczególną uwagę na relacje występujące między młodymi ludźmi oraz na ich spojrzenie na świat. Pokazano uczniom, w jaki sposób mówić o swoich zainteresowaniach i wartościach, jak asertywnie odmawiać, gdy jest się nakłanianym do sięgnięcia po papierosy i alkohol, co robić, aby żyć zgodnie ze swoimi przekonaniami.

            Przedstawienie było wartościowym uzupełnieniem Programu Profilaktyki realizowanego w naszej szkole i zostało zorganizowane przez pedagoga szkolnego Iwonę Więcko.

                                                                                              mini-100_3161 mini-100_3165 mini-100_3168

Pedagog szkolny  Iwona Więcko