Przedstawienie „Demeter i Kora”

DSC00999

            Dnia 8 marca 2017 r. w naszej szkole odbyło się przedstawienie inspirowane mitologiczną historią o Demeter i Korze. Swoje umiejętności aktorskie zaprezentowali uczniowie uczęszczający na kółko teatralne. Młodzi artyści  przygotowali wspaniałe stroje, charakteryzujące grane przez nich postacie. Wszyscy z zaangażowaniem odegrali przydzielone im role. Udział w spektaklu teatralnym dostarczył uczniom wiele radości i satysfakcji. Łąka pełna kwiatów, która była częścią scenografii oraz promienie słoneczne z oknem stanowiły zapowiedź wiosny, która zbliża się do nas wielkimi krokami.

W role postaci mitologicznych wcielili się następujący uczniowie:

Demeter – Iga Napiwocka

Kora / Persefona – Dominika Wierzbicka

Kyane – Julia Chabzda

Nimfa I – Claudia Sudoł

Nimfa II – Aleksandra Wójciak

Zeus – Marcel Krzan

Hera – Julia Krawiec

Rea – Dominika Wierzbicka

Hermes – Monika Kmiecik

Hades – Wiktoria Piasecka

Helios – Patryk Szohner

Greczynka I – Zuzanna Unton

Greczynka II – Blanka Zeszut

Greczynka III – Dominika Wierzbicka

                                                                                              Opiekunka kółka teatralnego

                                                                                                          Katarzyna Szylar-Łęczycka

zapraszamy do galerii zdjęć