Projekt „Innowacyjna Historia”

W dniu 13 października 2022 r. w Szkole Podstawowej nr 1 w Kątach Wrocławskich gościła ze swoim projektem „Innowacyjna Historia” Fundacja Arte et Marte, której celem jest przybliżanie historii Polski w nowoczesny sposób. W tym dniu na sali gimnastycznej klasy siódme i ósme uczestniczyły w warsztatach metodą virtual reality (vr) 3d, czyli trójwymiarowej wirtualnej rzeczywistości. Tematem zajęć była: „Wojna polsko-bolszewicka 1919-1921” i „Powstanie warszawskie 1944”. Uczniowie przy pomocy gogli przenieśli się do przedwojennej i wojennej Warszawy roku 1920 i 1944. Warsztaty dla klas trwały dwie godziny, podzielone na trzy tury. W ostatniej turze uczestniczyli uczniowie Szkoły Podstawowej nr 2 w Kątach Wrocławskich. Oprócz zajęć dla uczniów, był przygotowany kącik dla nauczycieli, którzy mogli się zapoznać z metodą pracy wirtualnej rzeczywistości 3d.

Mateusz Pazgan