Projekt „Bieg na orientację”

DSC03329 W 2017 r. odbędą się we Wrocławiu Światowe Igrzyska Sportowe w dyscyplinach nieolimpijskich. Jedną z konkurencji będzie bieg na orientację.

W naszej szkole zrealizowany został projekt  promujący to wydarzenie. Uczniowie mieli okazję uczestniczyć w biegu na orientację.  Wcześniej na zlecenie Dolnośląskiego Związku Orientacji Sportowej kortograf wykonał mapkę boiska szkolnego. Członkowe tego Związku przyjechali do placówki i przeprowadzili zajęcia ze wszystkimi uczniami klas IV –VI . Dzieci miały możliwość uczestniczenia  w grze terenowej.  Wykazali się umiejętnością czytania map  oraz sprawnością fizyczną.  Głównym celem tych zajęć była promocja nieolimpijskich dyscyplin sportowych oraz zbliżających się igrzysk.

Lidia Reps

DSC03331 DSC03332 DSC03333