Program Laboratoria Przyszłości – informacje

Szkoła Podstawowa nr 1 im. Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich bierze udział w programie Laboratoria Przyszłości.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.

Inicjatywa ma na celu stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

#laboratoriaprzyszłości to wsparcie finansowe dla szkół podstawowych na nowoczesny sprzęt, który umożliwi rozwój kompetencji przyszłości wśród uczniów!

Nasza szkoła otrzymała m.in. drukarki 3D (2 sztuki), okulary VR (12 sztuk), roboty Photon EDU (8 sztuk), tablety Lenovo M10 (8 sztuk), laptop Acer (2 sztuki), nagłośnienie, skaner 3D, trójkolorowy mikroskop cyfrowy, zestaw MODI – konstruktor, mikrokontroler Arduino, stację lutowniczą, aparat fotograficzny z funkcją kamery, statyw, zestaw lamp, mikrofon, mikroport, gimbal oraz wyposażenie sali: ławki, krzesła, biurko, fotel, monitor dotykowy.

Koordynatorzy szkolni: Joanna Palińska i Katarzyna Sowińska

Więcej informacji o programie www.gov.pl/laboratoria