Profilaktyka 2011/2012

Przedstawienie pt. „Brat i siostra”

p30

Swą tematyką nawiązywało do konieczności przestrzegania zasad ruchu drogowego.  Uczniowie  mieli  możliwość  aktywnie uczestniczyć w spektaklu. Nazywali i rozpoznawali znaki drogowe,  przypominali  sobie  zasady   przechodzenia   przez  jezdnię,  powtarzali   rymowanki dotyczące sygnalizacji świetlnej. Spektakl przeznaczony był dla dzieci klas I-III

Przedstawienie pt. „Lustro”

p31

Wystawiony został dla  uczniów  klas  IV – VI.  Swą  tematyką nawiązywał  do, pojawiającego się w szkołach, problemu agresji i wulgaryzmów. Uświadomiono uczniom, jakie mogą być konsekwencje tego  typu  zachowań,  a  także  pokazano, w jaki sposób uczniowie powinni reagować na przejawy agresji. Spektakl ten stanowił dobre uzupełnienie Programu Profilaktyki realizowanego w naszej szkole.

Akcja profilaktyczna „Zapnij pasy”

p32

Osobą odpowiedzialną za przeprowadzenie akcji była p. Alicja Łęgocka Drab. Uczniowie śpiewali piosenki, rozmawiali na temat bezpiecznego  podróżowania w samochodach i malowali plakaty.

IV edycji ogólnopolskiej akcji „WYPADKI NA DROGACH – POROZMAWIAJMY”

p34

Nasza szkoła po raz drugi uczestniczyła w akcji „Wypadki na drogach – porozmawiajmy”. Tematem przewodnim tegorocznej akcji był temat: „Bezpieczeństwo w pojeździe, pasy bezpieczeństwa”. Trzy dni przed Światowym Dniem Pamięci o Ofiarach Wypadków Drogowych 17 listopada 2011 roku nastąpiło podsumowanie akcji podczas apelu z przedstawicielami POLICJI i STRAŻY MIEJSKIEJ. Koordynatorami szkolnej akcji były nauczycielki: Małgorzata Czarnik, Katarzyna Sowińska, Joanna Palińska. Więcej informacji na stronie:http://joanna.palinska.cal.pl/index.php?go=articles&id=208

Marsz profilaktyczny zorganizowany w ramach „Światowego Dnia Bez Papierosa”

p33

W dniu 31.05.2012 r. odbył się marsz profilaktyczny zorganizowany w ramach Światowego Dnia Bez Papierosa. Celem marszu było promowanie zdrowego stylu, wolnego od nałogów. Uczniowie ze szkół naszego miasta( Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka, Szkoły Podstawowej nr 2, Specjalnego Ośrodka Szkolno- Wychowawczego oraz Gimnazjum imienia Mikołaja Kopernika) z plakatami, transparentami z hasłami profilaktycznymi i koszulkami przemaszerowali ulicami miasta, by zachęcić mieszkańców Kątów Wrocławskich do zdrowego stylu życia bez palenia papierosów. Organizatorkami marszu były Iwona Więcko- pedagog ze Szkoły Podstawowej nr 1 imienia Kardynała Bolesława Kominka w Kątach Wrocławskich oraz pani Wioletta Tomczuk-pedagog z Gimnazjum imienia Mikołaja Kopernika w Kątach Wrocławskich. W tym roku do akcji przystąpiły klasy Vb i Vc wraz z wychowawczyniami panią Joanną Palińską i panią Sylwią Wakułą.